Aby drevo ostalo vždy pekné

05.06.2017 08:00
Aplikacia lazury 4  primalex inzercia
Zdroj: Primalex

Záhradný domček, stôl, lavičky či altánok. Ak chceme, aby drevo na našej záhrade ostalo navždy pekné, treba ho pravidelne ošetrovať ochranným náterom.

Kedysi sme na takéto ošetrenie potrebovali majstrov, dnes tieto zručnosti či trpezlivosť práce s drevom nie je potrebná. Stačí otvoriť plechovku s prípravkom, drevo poumývať a začať natierať. Po pár hodinách je dielo hotové a vy sa môžete kochať a užívať si ho ďalších pár rokov bez strachu, že by sa mu niečo stalo. Nie všetky prípravky sú však rovnaké.

Zdroj: Primalex
Zdroj: Primalex

Vybrať správnu lazúru je dôležité
Lazúrovacích náterov je dnes na trhu nespočetne veľa. Existuje množstvo druhov a typov, z ktorých možno vyberať. Sú farebné, ale aj bezfarebné, rozdelené podľa typu dreva či ochranných vlastností. Zaujímať by ste sa mali, ako rýchlo lazúra schne, koľko povrchu ňou natriete a aké účinné látky obsahuje.

Zdroj: Primalex
Zdroj: Primalex

Vďaka Primalexu je však dnes výber lazúry jednoduchý a zvládne ho i absolútny laik. Výrobca totiž pripravil Lazúru & Napúšťadlo 3v1, ktorá ponúka unikátnu ochranu drevených povrchov v exteriéri. Jedinečným spôsobom tiež spája dekoratívne a zároveň impregnačné účinky náteru, ktoré vďaka obsahu aktívnych, vysoko účinných látok zabezpečujú dokonalú prevenciu a ochranu proti zmodraniu dreva, drevokaznému hmyzu a hubám. Lazúra & Napúšťadlo 3v1 sa dostáva ľahko a hlboko do vnútorných vrstiev, čím zabraňuje prenikaniu vlhkosti do dreva a predchádza tak vzniku plesne a hniloby. Okrem toho lazúra ochraňuje drevo pred účinkom UV žiarenia a zvýrazňuje jeho kresbu.

Zdroj: Primalex
Zdroj: Primalex

Lazúra & Napúšťadlo 3v1 od Primalexu sa neodlupuje, nepraská a následné ošetrenie dreva je možné aj bez brúsenia. Vybrané odtiene, ktorých v ponuke nájdete až 10, prirodzene dokresľujú jedinečnú štruktúru s letokruhmi a zvýrazňujú nadčasovú eleganciu tohto nenahraditeľného materiálu. Ochranný náter je tiež vhodný na nátery pergol, plotov, drevených podhľadov, konštrukcií a stavebných prvkov.

Zdroj: Primalex
Zdroj: Primalex

Samotná aplikácie je už potom malina
Ak ste si ochranný náter už vybrali, je čas začať oživiť vaše drevo. O tom, že ide o skutočne jednoduchý proces, ktorý má zopár základných pravidiel, sa môžete presvedčiť v našom krátkom videu.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk