redaktorka Magazínu a prílohy Víkend
Novinárska skratka: irk
Slovenskej ekonomike sa darí. Priemerná nominálna mesačná mzda zamestnanca na Slovensku dosiahla v druhom štvrťroku 1 004 eur. Medziročne tak stúpla o 6,4 percenta.
Opakuje sa to každý rok: naprší a v Bratislave je potopa. Autá sa brodia ulicami, kanály „nestíhajú“.
Farmári v prospech chémie argumentujú hlavne prípadným zničením veľkej časti či celej úrody. Výsledkom by v takom prípade boli vyššie ceny potravín.
Spôsob ničenia buriny na poliach vyvoláva pochybnosti. Rovnaký prostriedok, aký roky používajú aj slovenskí farmári, a to Roundup, mal totiž v USA spôsobiť rakovinu.
Rekreačné poukazy budú povinné v prvej etape pre firmy s 50 a viac zamestnancami. S návrhom prichádza Andrej Danko. Musí ho však schváliť parlament.
Stravovacia karta namiesto stravovacích poukážok môže byť pre niekoho problém. Kartu totiž akceptuje oveľa menší počet stravovacích zariadení ako gastrolístky.
Podľa odborníka na životné prostredie za slnečného letného dňa dosahuje povrchová teplota asfaltu a dlažby až 50 stupňov Celzia.
„Tieň zo stromov je úplne najlepší. Kedysi sa v Bratislave sadila alejová zeleň popri cestách, robili sa bulváre,“ hovorí v rozhovore architekt Braňo Kaliský.
Pád tureckej líry oproti doláru aj euru má vplyv aj na Slovákov dovolenkujúcich v Turecku. Ešte v máji turecké zmenárne dávali za jedno euro päť lír a teraz dávajú sedem.
Príďte k nám pracovať, dáme vám voľno navyše, lákajú pri nedostatku ľudí firmy. Dovolenku navyše by ocenilo viac ako dve pätiny zamestnancov.
Realitný trh je v rekordných číslach takmer vo všetkých krajinách EÚ. Ceny nehnuteľností v prvom štvrťroku stúpli medziročne v rámci únie o 4,7 percenta.
Po Rakúšanoch sa príliš štedré detské prídavky cudzincov nepáčia ani Nemcom. Do nemilosti sa dostali tí, čo v krajine síce pracujú, no rodinu nechali doma.
Letná sezóna je v plnom prúde. Dovolenkárov neodradil ani tragický požiar v Grécku či správy o extrémnych teplotách v niektorých prímorských oblastiach.
Cestovný ruch na Slovensku sa odrazu teší finančnej priazni. V porovnaní s minulým rokom si polepší asi o 700-tisíc eur.
Podozrením z porušovania dominantného postavenia na trhu tromi firmami sa zaoberá Protimonopolný úrad.
Od októbra by sa mal kataster ešte výraznejšie priblížiť ľuďom. Od počítača, teda bez osobnej návštevy úradu a poplatkov, by sme toho mali vybaviť viac ako doteraz.
Takmer dve pätiny Európanov nešli v roku 2016 na dovolenku, pričom polovica z nich tak urobila z finančných dôvodov.
Na Slovensku akútne chýbajú nájomné byty. Podiel nájomných bytov v Rakúsku tvorí až 42 percent z celého bytového fondu, na Slovensku je to len 6 percent.
Na sociálnej sieti Facebook sa objavila ponuka na pôžičku, ktorá je už na prvý pohľad podozrivá. Národná banka varuje, aby ľudia na takéto ponuky nereagovali.
Ministri Sólymos a Érsek skontrolovali práce na stavbe diaľnice D4 pri Jarovskom ramene. Podnetom boli pochybnosti o dodržiavaní envirolegislatívy.
Európska únia schválila nové pravidlá, ktoré od 1. júla lepšie chránia spotrebiteľov v oblasti cestovného ruchu. Ochrana sa týka najmä balíkov dovolenkových služieb.
Slováci začali kupovať viac nehnuteľností, ktoré slúžia na rekreáciu. Financovať kúpu chalúp a chát z hypotekárneho úveru bolo však vždy ťažšie.
Spolkový kancelár Sebastian Kurz navrhuje zmeniť sociálny systém, aby cudzinci dostávali z rakúskeho štátneho rozpočtu menej peňazí, ako Rakúšania.
V súťaži Slovak University Startup Cup tento rok zvíťazil startup s názvom S-Case, ktorého lídrom je študent medicíny Martin Pekarčík (22).
Narodil sa vo Svidníku a vyrastal v Košiciach, kde vyštudoval Technickú univerzitu. Už ako dieťa staval s kamarátmi modely lodí, ponoriek a navštevoval rádioamatérsky krúžok.