Nabíjajte jednoducho, rýchlo a bezpečne. Máme pre vás 5 rád

24.06.2024 00:00
omv. pr. nepouzivat Foto:

Základná otázka každého nového majiteľa elektrického vozidla znie: Kde budem svoje auto nabíjať na cestách?

Kým pred niekoľkými rokmi mohla táto otázka spôsobovať problémy, dnes je už takmer bezpredmetná. Na Slovensku je registrovaných viac ako 10-tisíc elektromobilov a rýchlo pribúdajú aj nabíjacie stanice. Cestovať naprieč Slovenskom autom na batériový pohon bude čoskoro možné bez nutnosti podrobného plánovania. Pozreli sme sa na to, ako cestovať s elektrickým vozidlom čo najvýhodnejšie a najbezstarostnej­šie.

1. Nemárnite čas

Podľa Slovenskej asociácie pre elektromobilitu (SEVA) bolo na konci prvého kvartálu 2024 na Slovensku k dispozícii 2008 verejných nabíjacích bodov v celkovo 807 lokalitách. Nie vždy však ide o nabíjačky s vysokým výkonom. Ak ste na cestách a potrebujete svoje auto dobiť rýchlo, môžete sa vždy spoľahnúť na nabíjačky na čerpacích staniciach OMV. V sieti OMV dominujú vysokovýkonné nabíjačky do 300 kW, čo znamená, že svoj elektromobil z 20 % na 80 % nabijete už za 20 minút.

2. Neplaťte zbytočne

Koľko vás doplnenie energie vyjde? Na nabíjačkách OMV zaplatíte cenu, porovnateľnú s ostatnými poskytovateľmi, pričom máte k dispozícii ultrarýchle nabitie. Ide však o základnú tarifu. Stačí využiť aplikáciu eMotion a cena bude nižšia. Zaregistrovať sa pritom možno priamo v aplikácii s jednoduchým používateľským rozhraním. Pri štandardnom programe sa neplatia žiadne poplatky navyše a faktúru dostanete raz mesačne mailom. K dispozícii je aj prehľad faktúr. Pre tých, ktorí si zvolia prémiový program s nízkym mesačným predplatným, je cena ešte nižšia – až o 15 centov za kilowatthodinu.

Foto: OMV
OMV, pr, nepouzivat

3. Vyberte si spôsob platby

Nabíjačky OMV možno využívať aj bez registrácie. Platiť potom možno pohodlne platobnou kartou, ale i palivovými kartami (napr. Routex) priamo pri stojane. Sieť OMV eMotion je navyše súčasťou roamingu, takže cestovanie je pre zákazníkov ešte jednoduchšie

4. Neblúďte

Napriek tomu, že výhodne a ultrarýchlo možno elektromobil nabiť na nabíjacích staniciach OMV aj bez registrácie, aplikácia OMV eMotion ponúka okrem lepšej ceny aj ďalšie výhody. Vodiči si v nej môžu jednoducho vyhľadať najbližšie rýchlonabíjacie stanice a aplikácia im ponúkne dokonca prehľad ich vyťaženosti.

Vyberať si je naozaj z čoho. OMV svoju sieť vysokovýkonných nabíjacích staníc rýchlo rozširuje, do konca roka 2025 ich na Slovensku nájdete najmenej na 60 rôznych lokalitách. Pokryjú pritom najčastejšie trasy presunu. Vodiči ich nájdu pri všetkých hlavných tranzitných ťahoch a v ich blízkosti, takže aj cestovanie z jednej strany krajiny na druhú bude pohodlné a bez zbytočného stresu.

5. Nakúpte si

Neponáhľate sa až tak veľmi? Nabíjacie stanice OMV nájdete aj pri viacerých predajniach Billa na Slovensku. Na parkovisku si necháte nabíjať svoje elektrické vozidlo a zatiaľ si môžete vybaviť svoj nákup. Nabíjačky poskytujú o trochu nižší výkon ako tie na čerpacích staniciach, ale to je vyvážené základnou cenou nižšou až o 10 centov za kWh. Priemerný nákup aj tak trvá 40 minút, čo bohato stačí na dostatočné dobitie batérie elektromobilu.

Viac info: www.omv.sk

OMV, pr, nepouzivat
chyba