Podľa americkej štúdie J.D. Power 2023 sú najspoľahlivejšie vozidlá značky Lexus

V americkej štúdii spoľahlivosti vozidiel J.D. Power 2023 sa Lexus spomedzi všetkých značiek umiestnil na 1. priečke, a to s celkovým skóre 133 PP100 („problémov na 100 vozidiel“), pričom priemer v celom automobilovom priemysle bol 186.

03.03.2023 09:03
toyota, pr nepouzivat

Lexus zároveň získal dve ocenenia na úrovni modelov; konkrétne išlo o modely NX a RX.

Spoločnosť Toyota Motor Corporation získala celkovo šesť ocenení na úrovni modelov; popri uvedených modeloch Lexus to boli vozidlá Toyota C-HR, Highlander, Sienna a Tacoma.

Foto: www.sebastienmauroy.com
toyota, pr nepouzivat

Americká štúdia spoľahlivosti vozidiel 2023 vychádzala z informácií od 30 062 pôvodných majiteľov vozidiel ročníka 2020 po troch rokoch používania. Štúdia bola realizovaná od augusta do novembra 2022. Ak sa chcete dozvedieť viac, kliknite sem.

O agentúre J.D. Power

Agentúra J.D. Power je globálnym lídrom v oblasti spotrebiteľských analýz, poradenských služieb a dát a analytických služieb. Ako priekopník vo využívaní veľkých súborov dát, umelej inteligencie (AI) a modelovania algoritmov na pochopenie spotrebiteľského správania agentúra J.D. Power poskytuje priemyslu detailné informácie o interakciách zákazníkov so značkami a produktami už viac ako 50 rokov. Na agentúru J.D. Power sa pri tvorbe svojich zákazníckych stratégií spoliehajú popredné svetové spoločnosti naprieč významnými odvetviami priemyslu. Agentúra J.D. Power sídli v meste Troy v americkom štáte Michigan a má zastúpenia v Severnej Amerike, Európe a ázijsko-tichomorskom regióne.

Foto: MACIEJ LUBCZYNSKI
toyota, pr nepouzivat
chyba