Nová verzia GR SPORT dáva Toyote RAV4 konkurenčnú výhodu

11.11.2022 00:00
toyota, pr nepouzivat
  • Toyota RAV4 získava vďaka novému vyhotoveniu GR SPORT prepracovaný, športový vzhľad
  • Rekreačné SUV, ktoré zadefinovalo samostatný segment vozidiel, ponúka verziu s hybridným elektrickým pohonom, ako aj systém inteligentného pohonu všetkých kolies (AWD-i)
  • Balík dizajnových prvkov inšpirovaný globálnymi úspechmi tímu TOYOTA GAZOO Racing a k tomu špeciálne vyladené zavesenie kolies, s ktorým si užijete ešte pútavejšiu jazdu
  • Nový variant preberá všetky pokročilé technologické prvky z RAV4 modelového ročníka 2023, ako napríklad najnovší multimediálny systém s 10,5-palcovým displejom s vysokým rozlíšením či 12,3-palcový digitálny združený prístroj vodiča s možnosťou prispôsobenia
  • Nová verzia RAV4 GR SPORT bude v Európe dostupná od 4. kvartálu 2022

Toyota RAV4, ktorá zadefinovala samostatný segment vozidiel, sa vďaka programu neustáleho vývoja a vylepšovania už takmer 30 rokov drží na vrchole svojich možností. Spoločnosť Toyota, presne v duchu svojej tradície pravidelného zavádzania nových nápadov s cieľom udržať si záujem zákazníkov, úspešne uplatnila svoje špičkové odborné znalosti z oblasti elektrifikácie a predstavila hybridný systém elektrického pohonu. Tieto systémy prinášajú novú úroveň hospodárnosti a súčasne zachovávajú praktické výhody a jazdné vlastnosti typické pre vozidlá typu SUV.

Doplnením novej verzii GR SPORT získava teraz modelový rad RAV4 nový, viac športový rozmer.

toyota, pr nepouzivat

Po úspešnom zavedení verzií GR SPORT do ostatných modelových radov, ako napríklad Yaris, Yaris Cross, Corolla, C-HR a Hilux, získava RAV4 nový balík dizajnových prvkov a špeciálne vyladené ovládanie, ktoré osloví zákazníkov preferujúcich ostrejší imidž.

Nové vyhotovenie je dostupné s hybridným elektrickým pohonom a inteligentným systémom pohonu všetkých kolies (AWD-i). Čo sa týka štýlu, inšpiruje sa viacnásobnými víťazstvami tímu TOYOTA GAZOO Racing na svetovom šampionáte.

Exteriér

Vyhotovenie GR SPORT je z dizajnového hľadiska naozaj odvážne. Pridáva lemy blatníkov, bočné lišty a ozdobné prvky na dverách batožinového priestoru v lesklej čiernej úprave. V prednej časti vozidla sa vynímajú výraznejšie obruby hmlových svetiel s rovnakým čiernym vzorom mriežky ako na maske chladiča i nové predné spojlery – s tmavostriebornou úpravou, kde majú primerane pre daný systém pohonu aj odlišný dizajn. Nenápadné znaky GR na mriežke chladiča a dverách batožinového priestoru poukazujú na športovejší charakter vozidla.

Nový variant RAV4 GR SPORT ako vôbec prvé vozidlo ponúka zliatinové disky kolies so špeciálnou úpravou, ktorá využíva novú techniku ultrapresného rezania čiar. Štandardne montované 19-palcové disky majú lesklú čiernu úpravu s jemne vyfrézovanými úzkymi detailmi so svetlým povrchom. Toto riešenie skvelo zvýrazňuje ich robustný dizajn s piatimi dvojitými lúčmi.

toyota, pr nepouzivat

Interiér

Interiéru dominuje športový, a pritom dokonale prepracovaný vzhľad. Športové predné sedadlá ponúkajú na dotyk príjemné čalúnenie so semišovým efektom a opory zo syntetickej kože – žiadny z týchto materiálov neobsahuje živočíšne produkty. Na opierkach hlavy nájdeme čierne na čiernom reliéfne logo GR, zatiaľ čo kontrast vytvára strieborné prešívanie na sedadlách, volante a radiacej páke, ako aj ozdobné detaily farby Gunmetal na dverách a volante. Logo GR sa vyníma aj na koberčekoch a volante.

K štandardnej výbave nových variantov patrí nový multimediálny systém s 10,5-palcovým displejom s vysokým rozlíšením a tiež 12,3-palcový združený prístroj vodiča s možnosťou prispôsobenia. Ide o kľúčové prvky modernizácie vozidla RAV4 v rámci modelového ročníka 2023. Podobne aj bezpečnostné a asistenčné systémy vodiča pod hlavičkou Toyota T-Mate zahŕňajú dodatočné funkcie najnovšej generácie balíka Toyota Safety Sense. Súčasťou balíka sú nový asistenčný systém núdzového riadenia a vylepšený prednárazový bezpečnostný systém.

Okrem toho, verzia GR SPORT štandardne ponúka elektrické ovládanie predných sedadiel a k tomu pamäťovú funkciu pre sedadlo vodiča i panoramatický monitor.

Výkon

Športovejší vzhľad vyhotovenia GR SPORT dopĺňajú aj dodatočné vylepšenia systému zavesenia kolies. Očakáva sa, že vďaka novým, tuhších pružinám a nastaveniam tlmičov získa RAV4 GR SPORT lepšiu ovládateľnosť a ponúkne pútavejší zážitok z jazdy.

Toyota RAV4

Toyota RAV4 má tú česť byť svetovým originálom rekreačného SUV. Svojím uvedením na trh v roku 1994 stvorila segment trhu, ktorý v súčasnosti patrí medzi tie najobľúbenejšie a kde zároveň vládne tvrdá konkurencia. Pretrvávajúci úspech modelu RAV4 sa odráža aj na jeho súhrnnom celosvetovom predaji, ktorý v roku 2020 prekročil hranicu 10 miliónov. RAV4 pritom stále zastáva vedúce postavenie ako najpredávanejšie SUV na svete.

Aj v rámci svojej poslednej, piatej generácie naďalej definuje tento segment. Zákazníkom poskytuje široký výber úsporných a elektrifikovaných pohonných sústav spoločne s príplatkovým elektrickým systémom inteligentného pohonu všetkých kolies (AWD-i) od spoločnosti Toyota. Ako prvý model postavený na globálnej platforme GA-K spoločnosti Toyota ponúka vďaka nízkemu ťažisku a vysoko tuhej karosérii podstatne lepšie jazdné vlastnosti, vyšší komfort a vo vnútri štedrý priestor pre cestujúcich i náklad.

Nová verzia RAV4 Hybrid GR SPORT bude v Európe dostupná od 4. kvartálu 2022.

chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy