Najspoľahlivejší v Británii je opäť Lexus, ukázal prieskum

Lexus už tretí rok za sebou obsadil najvyššiu priečku v každoročnom prieskume spoľahlivosti magazínu What Car? vo Veľkej Británii. Všetky modely Lexus zaradené do prieskumu dosiahli skóre najmenej 96 percent. Štyri sa umiestnili v trojici najlepších príslušnej triedy.

12.10.2022 09:39
lexus, pr nepouzivat

Model Lexus UX 250h sa umiestnil celkovo ako desiaty a tretí v kategórii malých SUV s hodnotením 99 percent. Model IS bol najspoľahlivejším z manažérskych modelov s hodnotením 98,3 percenta. Najspoľahlivejším rodinným vozidlom je CT 200h, ktoré je súčasne šiestym najlepším v celkovom poradí s hodnotením 99,3 percenta. Čistú sériu úspechov zavŕšilo NX prvej generácie, ktoré redaktori označili slovami „prakticky nepriestrelné“.

Na prieskume sa zúčastnilo bezmála 25 tisíc britských majiteľov vozidiel do veku päť rokov. Cieľom bolo zistiť, či majitelia týchto vozidiel zaznamenali nejaký problém, a ak áno, ako dlho náprava trvala a koľko prípadne stála. Ako najspoľahlivejšia značka z 32 značiek zaradených do prieskumu opäť vyšiel Lexus s celkovým skóre 98,4 percenta. Najtesnejšie sa mu priblížila sesterská značka Toyota.

lexus, pr nepouzivat

„To znamená, že bez ohľadu na to, či si zvolíte luxusný alebo cenovo dostupný model, vždy môžete očakávať ten najpríkladnejší štandard spoľahlivosti. Naprieč modelovou ponukou značky Lexus nenájdeme žiadne nespoľahlivé vozidlo,“ napísal redaktor magazínu What Car? Steve Huntingford.

What Car? je popredný britský spotrebiteľský magazín a informačný kanál pre všetkých záujemcov o kúpu vozidla.

chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy