AURES Holdings ďalej naberá ľudí, sezóna ojazdených áut je v plnom prúde

AURES Holdings vo svojej sieti autocentier AAA AUTO, Mototechna, Auto Diskont a Driverama aktuálne ponúka 159 voľných pracovných pozícií. Personálne posilnenie je nutné vzhľadom k vysokému dopytu po ojazdených vozidlách a rekordným predajom v celej sieti, keď sa v tohtoročnom prvom štvrťroku v rámci AURES Holdings predalo najviac vozidiel za toto obdobie roka počas 30-ročnej existencie spoločnosti.

10.06.2022 00:00
AAA auto, pr, nepouzivat

Nových pracovníkov si tiež vyžaduje rozvoj pobočkovej siete spoločnosti Driverama, ktorá obchoduje online s ojazdenými vozidlami v Nemecku. AURES tiež zahájil vlastný talentový program, ktorého cieľom je hľadať nových manažérov priamo medzi existujúcimi zamestnancami.

„Na Slovensku potrebujeme obsadiť 17 pozícií, v Českej republike 98, v Poľsku 29 a v novej spoločnosti Driverama 15. Sezóna ojazdených vozidiel je v plnom prúde, záujem o autá je enormný a preto potrebujeme personálne posilniť. Voľné pozície sú naprieč celou spoločnosťou. Na Slovensku hľadáme ľudí na pozície do finančných služieb, hlavne do Bratislavy. V Českej republike hľadáme kolegov na pozície od IT oddelení, cez analýzu dát, až po finančné oddelenie či na pobočky vo finančných službách pre zákazníkov v Prahe, Brne, Mladej Boleslavi a Liberci. V Poľsku ide o obdobné miesta a taktiež pozície v predaji a výkupe vo Varšave, Gdansku či Vroclavi. Pracovné miesta sú pri splnení kvalifikačných predpokladov vhodné aj pre ukrajinských utečencov,“ hovorí Karolína Topolová, generálna riaditeľka a predsedníčka predstavenstva AURES Holdings.

Spoločnosť sa v uplynulých piatich rokoch zamerala na znižovanie fluktuácie, čo sa najmä v poslednom čase darí. „V oblasti retailu sa fluktuácia bežne pohybuje okolo 50 %. V rámci celej skupiny sa nám podarilo dostať na 22 %, čo považujem za rekordne dobrý výsledok. Za zmienku stojí najmä zníženie fluktuácie v našom Call Centre na rekordných 31 %, zatiaľ čo všeobecne kontaktné centrá v Českej republike v tomto parametri dosahujú väčšinou 50 %,“ dodala KarolínaTopolová.

AURES Holdings najnovšie spustil projekt Talentového programu AURES 2022, ktorý je zameraný na podporu internej mobility zamestnancov. „Jednoznačne sme sa zhodli, že je potrebné si udržať kľúčových pracovníkov a posúvať ich na manažérske pozície či na pozície v iných oddeleniach a divíziach. Zatiaľ sa tohto programu zúčastňuje 60 kolegov zo všetkých krajín, kde pôsobíme. Osemmesačný talentový program bude naplnený online rozvojom, skupinovými workshopmi, development centrami a taktiež poskytne talentovaným pracovníkom individuálnu podporu zameranú na sebapoznanie, psychodiagnostiku a koučing,“ vysvetlila Karolína Topolová. Pri príprave programu spoločnosť vychádzala aj z pravidelného každoročného hodnotenia zamestnancov, v ktorom vedúci manažéri označili 15 % zamestnancov ako pripravených posunúť sa na manažérsku pozíciu a u ďalších 21 % vidia manažérsky potenciál. Navyše, až 43 % samotných manažérov uviedlo, že sa chcú vo svojich schopnostiach ďalej zdokonaľovať. Z prieskumu vyplýva, že to, čo oceňujú zamestnanci najviac, je kombinácia spokojnosti s nadriadeným, kolegami, atmosférou na pracovisku a so sebarealizáciou. „To opakovane potvrdzuje, že hoci sme veľká korporátna spoločnosť, tak je tu stále rodinná atmosféra, ktorú tvoria srdciari, ktorých baví ich práca,“ uzatvára Karolína Topolová.

chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy