Nová elektrická Toyota bZ4X je pripravená na uvedenie na európske trhy

Toyota bZ4X je vozidlo postavené na novej platforme eTNGA pre elektromobily s batériovým pohonom a je prvým z radu nových modelov s označením bZ, teda Beyond Zero – za nulovou hranicou emisií. Ponúka výrazný dizajn, veľký vnútorný priestor a schopnosti pravoverného SUV. Teraz sú k dispozícii aj oficiálne homologované údaje podľa WLTP cyklu, ktoré udávajú dojazd až 516 km.

06.05.2022 00:00
Toyota, pr, nepouzivat

Vozidlo efektívne využíva elektrický pohon a systém hospodárenia s energiami, čo potvrdzujú oficiálne homologované údaje WLTP. Podľa nich dojazd pri verzii s pohonom predných kolies činí až 516 km na jedno nabitie, čomu zodpovedá spotreba energie 14,3 kWh/100 km, resp. 7,0 km/kWh. Pre bZ4X s pohonom všetkých kolies predstavuje oficiálny dojazd až 470 km pri spotrebe 15,8 kWh/100 km, teda 6,3 km/kWh.

Tieto jazdné schopnosti garantuje akumulátor bZ4X s kapacitou 71,4 kWh, pri ktorého vývoji značka uplatnila štvrťstoročné skúsenosti s vývojom technológií pre elektrifikované vozidlá. Kvalita akumulátora sa navyše opiera o voliteľný program predĺženej starostlivosti, ktorý majiteľom dáva záruku, že po 10 rokoch používania (s limitom jeden milión kilometrov) bude zachovaná kapacita batérie na úrovni 70 %.

Toyota bZ4X tiež premiérovo uvádza nový systém pohonu všetkých kolies, ktorý využíva samostatné elektromotory pre prednú a zadnú nápravu, vďaka čomu udeľuje vozidlu mimoriadne jazdné schopnosti.

Prvé vozidlá by k zákazníkom mali doraziť v lete tohto roka. K dispozícii je už aj slovenský cenník a zákazníci si môžu svoje vozidlo už rezervovať prostredníctvom online formulára na webe toyota.sk

+6
chyba