Prvé SUV-kupé od značky Volkswagen! Toto je VW Taigo.

Prvé SUV s klesajúcou líniou strechy od Volkswagenu je postavené na platforme MQB A0 a prináša so sebou emotívny dizajn a aj skvelé možnosti výbavy.

30.07.2021 00:00
VW1, PR, nepoužívať

Trendy hovoria jasne. Ľudia chcú zvýšenú pozíciu za volantom a zároveň chcú, aby auto vyjadrovalo ich charakter. Presne tieto atribúty spĺňa nový Volkswagen Taigo. Je to štýlové auto s predným náhonom, ktoré ponúka všetko, čo potrebujete pri potulkách mestom alebo na cestách za dobrodružstvom. Navyše ponúka veľmi zaujímavé možnosti výbavy.

Dizajnový cukrík

Taigo vás osloví podareným dizajnom s dynamickým tvarom karosérie. Klesajúca strecha však neobmedzuje priestor pre hlavy zadných pasažierov. Má silné proporcie, dynamicky tvarovaný predný nárazník a svetlá. Plastové ochrany lemov blatníkov mu dodávajú punc robustnosti a rozširujú jeho karosériu. Auto teda pôsobí mohutne a vyzerá byť väčšie, než by naznačovala jeho dĺžka 4,26 metra. Dizajn posúvajú na prémiovú úroveň aj špičkové svetlomety IQ.Light s Ma trix LED technológiou, ktoré sú vo vyšších stupňoch výbavy k dispozícii aj so štýlovým LED pásikom prepájajúcim predné svetlomety.

VW6, PR, nepoužívať

V spojení

O palubnú zábavu v interiéri, ktorý dizajnovo výchádza z modelu Polo, sa stará systém MIB 3.1, ktorý podporuje bezdrôtovú konektivitu nielen pre systém Apple CarPlay, ale aj Android Auto. S tým ide ruka v ruke možnosť objednať bezdrôtového nabíjania, aby nepekné káble nekazili dojem z interiéru.

Neustále digitálne prepojenie auta s okolitým svetom má na starosti eSIM karta, vďaka ktorej môžete využívať užitočné služby napríklad online dopravného spravodajstva, alebo môžete tankovať na najlacnejšej čerpacej stanici v okolí.

VW2, PR, nepoužívať

V oblasti bezpečnosti je k dispozícii rozsiahla paleta asistentov systému IQ.Drive, medzi ktoré patrí aj Travel Assist umožňujúci čiastočne autonómnu jazdu v dopravnej zápche až do rýchlosti 210 km/h a v kombinácii s prevodovkou DSG zvláda aj stop&go jazdu. To všetko vďaka spolupráce asistenta na udržiavanie vozidla v jazdnom pruhu (Lane Assist) a prediktívneho adaptívneho tempomatu, ktorý prispôsobuje nastavenú rýchlosť auta nielen podľa dopravného značenia, ale aj podľa profilu cesty. Pre viac informácií o novinkách zo sveta značky Volkswagen kliknite na www.volkswagenblog.sk

+3
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
chyba