Lexus znovu zvolený za najspoľahlivejšiu značku

19.11.2020 00:00
Consumentenbond Lexus Meest Betrouwbare Merk...

V prieskume holandskej asociácie spotrebiteľov Consumentenbond za rok 2020 obsadil Lexus najvyššiu priečku a bol označený za najspoľahlivejšiu značku automobilov v krajine. V tohtoročnom prieskume spoľahlivosti vozidiel do veku 10 rokov dosiahol Lexus priemerné skóre 8,8. Výsledky vychádzajú z odpovedí viac než 8 tisíc majiteľov vozidiel 27 rôznych značiek, ktorých sa prieskum pýtal na zistené poruchy a ich závažnosť.

Respondenti môžu vyberať z troch možností: z dôvodu poruchy bolo vozidlo nepojazdné, vozidlo sa muselo neodkladne odtiahnuť do servisu na účel opravy, alebo opravu bolo možné odložiť na vhodnejší čas. Zistené skutočnosti odhalili, že modely Lexus sú najmenej náchylné na poruchy. Najlepší výsledok zo všetkých dosiahol model CT s priemerným skóre 9,4.

Svetoznáma spoľahlivosť

Vedúce postavenie značky Lexus v prieskume bolo odmenené označením Najspoľahlivejšia značka 2020 s platnosťou na obdobie 1 roka. Dosiahnutý výsledok je ďalším z radu ocenení za spoľahlivosť vrátane označenia Najspoľahlivejšia značka britským motoristickým magazínom What Car?, ktorý pochvalne poukazuje najmä na modely SUV Lexus RX a NX. Sedan Lexus ES v tomto roku v štúdii spoľahlivosti poprednej americkej organizácie J.D. Power dosiahol najvyššie skóre za celú históriu prieskumu.

Dlhodobá hodnota

Lexus si získal celosvetové renomé pre kvalitu dielenského spracovania a spoľahlivosť vozidiel, teda kľúčové hodnoty opierajúce sa o najvyššiu úroveň zákazníckych služieb. Prieskum holandskej asociácie spotrebiteľov ukazuje, že dôvere sa značka teší úplne oprávnene. Majitelia vozidiel Lexus sa môžu tešiť na množstvo kilometrov bezpečného a bezstarostného cestovania, ako aj na vyššiu zostatkovú hodnotu vozidla vo chvíli, keď nastane čas prejsť na nový model.

Kompletné výsledky prieskumu nájdete na stránkach:

www.consumentenbond.nl/automankementen

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku