Výhoda novodobej Mototechny – veľký výber vozidiel, ktoré sú ihneď k dispozícii

29.10.2018 15:00
foto-sita-mototechna
Autor:

Značka Mototechna, ktorú poznajú ľudia ešte z čias socializmu, ako prvá využila medzeru na trhu a reagovala na záujem zákazníkov o zánovné vozidlá. V súčasnosti ponúka vyše 430 áut rôznych značiek a rozmanitých výbav, z ktorých si vyberú aj nároční motoristi. Výhodou zánovných automobilov oproti novým je okamžitá dostupnosť a cena až o 40 percent nižšia ako v prípade nových automobilov.

Moderná Mototechna ponúka svojim zákazníkom na výber z množstva áut so širokým spektrom výbav. Aktuálne je v ponuke až 432 áut 25 značiek a stoviek modelov v rôznych stupňoch výbavy, ktoré sú na sklade. Ak si kupujúci auto vyberie, môže na ňom prakticky ihneď odísť. Vybrané vozidlo je možné si nechať doviezť na ktorúkoľvek pobočku po celom Slovensku.

„Značka zánovných áut Mototechna neustále rastie. Od roku 2012, kedy bola obnovená v Českej republike a o rok neskôr na Slovensku, predala v oboch krajinách už 48 000 áut. V tomto roku predala Mototechna na Slovensku už dvakrát viac áut ako v prvom roku, kedy bola obnovená. V porovnaní s minulým rokom stúpli predaje Mototechny o tretinu“, hovorí prevádzkový riaditeľ Mototechny Petr Vaněček. „Potvrdzuje sa nám o akávaný trend, že v stredoeurópskom regióne výrazne rastie záujem o zánovné vozidlá, ktoré majú v mnohých prípadoch najazdených len pár tisíc kilometrov a často sú ešte v továrenskej záruke. Pri ich kúpe totiž zákazníci v porovnaní s úplne novými autami ušetria pomerne vysoké sumy,“ dodáva Vaněček.

Priemerná cena automobilu predaného v tomto roku v slovenskej Mototechne je 13 471 eur. Tento rok najviac „letí“ biela Kia Ceed v prevedení hatchback s manuálnou prevodovku a benzínovým pohonom. Druhým najobľúbenejším autom je Škoda Fabia, nasledovaná Škodou Rapid, Daciou Duster a Renaultom Clio. Na svoje si prídu aj náročnejší motoristi. Môžu si vyberať z luxusných a prémiových vozidiel, ktoré ponúka Mototechna Premium. Medzi najpredávanejšie modely z tohto segmentu v tomto roku patria Audi A5, BMW 3, Audi A4, BMW X1 a Mercedes E.

„Stále populárnejší je nákup zánovných vozidiel na splátky. U týchto áut sú zároveň aj najvyššie financované čiastky, ktoré postupne rastú. Motoristi stále častejšie preferujú voľbu zánovného auta na splátky pred kúpou nového vozidla. U nás si môžu vyriešiť všetko pod jednou strechou, 7 dní v týždni. Medzi poskytovateľmi úverov máme tých najsilnejších partnerov,“ vysvetľuje Petr Vaněček.

Značka Mototechna je tiež synonymom pre inovácie. Testuje pre celú skupinu Aures Holdings novinky z inovačného laboratória AuresLab, ktoré svoju činnosť zahájilo v januári tohto roka. Novinkou práve skúšanou v Českej republike, ktorá by mala pribudnúť na budúci rok aj na Slovensku a v Poľsku je prenájom nových vozidiel pod značkou Mototechna Drive.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku