Z autocentier AAA AUTO si zákazníci za prvých šesť mesiacov odviezli 41 000 vozidiel

Najpredávanejšou jazdenkou v tuzemsku za uplynulých šesť mesiacov bola Škoda Octavia

19.07.2018 14:00
foto-sita-aaa

Bratislava 19. júla 2018 – V rámci skupiny AURES Holdings, ktorá prevádzkuje 44 autocentier AAA AUTO v Českej republike, na Slovensku, v Maďarsku a v Poľsku, si v tomto roku zákazníci odviezli už 40 912 vozidiel. Skupina v rámci výkupu a predaja v minulom polroku dosiahla historický počet 2,1 milióna zákazníkov. Najpopulárnejším ojazdeným vozidlom v tuzemsku bola od januára do konca júna Škoda Octavia. Skupina tiež zaznamenala rast záujmu o vozidlá s automatickou prevodovkou a automobily SUV.

„Záujem zákazníkov o vozidlá z AAA AUTO, Mototechny a Auto Diskontu bol v prvej polovici roka veľmi vysoký. O tom svedčí aj fakt, že sme v tomto období v skupine dosiahli zatiaľ najvyšší počet predaných áut v prvej polovici roka v histórii, a to takmer 41 000. Jún bol tiež so 7 400 predanými vozidlami našim najsilnejším mesiacom za posledných 10 rokov. V tomto mesiaci padol rovnaký rekord s 1 715 predanými autami aj na Slovensku. Verím, že okrem pozitívneho vývoja celého trhu ojazdených vozidiel, sa na vysokom záujem zákazníkov významnou mierou podieľal aj pozitívny vplyv inovácií, ktoré sú v tomto roku hlavným smerom rozvoja našich služieb a produktov pre zákazníkov naprieč skupinou a vo všetkých segmentoch,“ uviedla Karolína Topolová, generálna riaditeľka AURES Holdings, prevádzkovateľa autocentier AAA AUTO.

V Českej republike a na Slovensku dosahuje podiel predaných vozidiel v Mototechne, ako v najinovatívnejšej značke skupiny, takmer 20 % z celkového počtu. „Rastúci záujem zákazníkov o zánovné vozidlá z Mototechny potvrdzuje správnosť našej stratégie venovať sa vo väčšej miere rozvoju tejto značky. V podpore Mototechny budeme aj naďalej pokračovať,“ uviedla Karolína Topolová.

Nejpredávanejšie vozidlá v sieti AAA AUTO v I. polroku 2018
  Slovensko ČR Maďarsko Poľsko
1. Škoda Octavia Škoda Octavia Opel Astra Opel Astra
2. Škoda Fabia Škoda Fabia Suzuki Swift Škoda Octavia
3. VW Passat VW Passat Ford Focus Ford Focus
4. VW Golf Hyundai i30 Škoda Octavia Škoda Fabia
5. Opel Astra Škoda Superb VW Passat VW Golf
6. Škoda Superb VW Golf Suzuki Ignis Renault Megane
7. Ford Focus Ford Focus Ford Mondeo Renault Clio
8. KIA Ceed Ford Mondeo Opel Corsa Ford Mondeo
9. KIA Sportage Škoda Yeti VW Golf VW Passat
10. Renault Megane KIA Ceed Ford Fiesta Hyundai i30
         

Trendy roku 2018

Za prvých šesť mesiacov roku 2018 skupina zaznamenala vo všetkých krajinách zvýšenie záujmu o vozidlá s automatickou prevodovkou, na Slovensku medziročne oproti rovnakému obdobiu roku 2017 zhruba o 25 %. Z hľadiska typov vozidiel rastie vo všetkých krajinách záujem o SUV, na Slovensku medziročne takmer o tretinu, v Poľsku dokonca o 45 %.

Poznámka: Údaje o počtoch predaných vozidiel v tejto správe sa môžu v celoročných súhrnoch mierne líšiť.

chyba