Kupujte Eznámku z domu, šetrite svoj čas

08.01.2018 08:00
eznamka

Na diaľničné známky v elektronickej podobe sme si už zvykli. Väčšina z nás ich ale nekupuje častejšie, ako raz za rok, preto si pripomeňme základné informácie. Aj na rok 2018 zostáva bezo zmeny časové obdobie, na ktoré diaľničné známky platia a ich cena.

V zmysle zákona o diaľničnej známke sa povinnosť úhrady diaľničnej známky vzťahuje na dvojstopové motorové vozidlá alebo jazdné súpravy do 3,5 tony, dvojstopové motorové vozidlá kategórie M1 bez ohľadu na ich najväčšiu prípustnú celkovú hmotnosť a dvojstopové jazdné súpravy tvorené motorovým vozidlom kategórie M1, N1, M1G a N1G bez ohľadu na najväčšiu prípustnú hmotnosť jazdnej súpravy.

Diaľničná známka musí byť uhradená pre vozidlo a v prípade jazdnej súpravy, s hmotnosťou nad 3,5 tony, aj pre prípojné vozidlo. V prípade, že hmotnosť jazdnej súpravy je do 3,5 tony diaľničná známka pre prípojné vozidlo nie je potrebná, stačí eznámka iba pre vozidlo.

Pre zákazníkov najväčším pozitívom eznámky je jej dostupnosť „z domu“ cez internetový portál www.eznamka.sk. Elektronický obchodný kanál je jednoznačne najvýhodnejší pri hromadnej úhrade eznámok pre viaceré vozidlá (najviac 500 na jedno zadanie) s platbou kartou prípadne bankovým prevodom. EČV jednotlivých vozidiel sa zapisujú do textového poľa buď priamo, alebo sa dajú skopírovať zo súboru vo formáte XLS, XLSX, CSV. Ale ani pri jednom vozidle netreba ísť kvôli eznámke do „kamenného obchodu“. Zákazníka nakupujúceho eznámky cez internet nelimituje otváracia doba obchodných miest a vyhne sa stresu aj v prípade, že sa na obchodné miesto nahrnie v rovnakom čase väčšie množstvo ľudí. Internetový nákup je výhodný aj v prípade, keď zákazník kupuje eznámku s väčším časovým predstihom.

Eznámky sa dajú zaplatiť v hotovosti na obchodných miestach, bezhotovostne „bankovými“ platobnými kartami, a tiež bankovým prevodom pri nákupe cez internet. Doklad o úhrade diaľničnej známky nemusí mať vodič alebo majiteľ vozidla so sebou v aute. Keď sa zákazník chce presvedčiť, či má na svoje vozidlo kúpenú eznámku alebo si nie je istý, či už uhradená známka stále platí, tiež na to môže využiť internetový portál cez funkciu „over platnosť diaľničnej známky“.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk