Viac, než Tiguan

30.10.2017 08:00

Nový Volkswagen Tiguan Allspace prináša všetko, čo súčasný Tiguan, avšak vo väčšom, praktickejšom balení. Teraz prichádza aj na náš trh.

Tiguan Allspace
Tiguan Allspace

Ak hľadáte pohodlné, praktické, reprezentatívne a bezpečné SUV, je dosť možné, že ste narazili aj na Volkswagen Tiguan. Ten spĺňa všetky tieto atribúty. Môže byť vybavený adaptívnym podvozkom, vďaka ktorému zvládne úlohu limuzíny na diaľniciach, ale aj vrtkého hatchbacku na kľukatých cestách. Má veľký kufor s bezdotykovým otváraním Easy Open, ktorý si môžete dodatočne tvarovať posúvaním sedadiel druhého radu v rozsahu až 18 centimetrov. Jeho distingvovaný, avšak zároveň dynamicky strihnutý dizajn vyzerá dobre pred divadlom, ale aj pred fitnesscentrom či v prírode, kam sa vďaka nastaviteľnému pohonu 4Motion Active Control bez problémov dostanete. O bezpečnosti zas svedčí hodnotenie päť hviezdičiek v nárazových testoch Euro NCAP a kompletný rad bezpečnostných a asistenčných systémov, ktoré sa starajú o to, aby ste tie hviezdičky v rámci možností nemuseli otestovať na vlastnej koži.

Niekomu sa však možno pošťastilo mať viac detí, alebo sú jeho požiadavky na veľkosť batožinového priestoru ešte náročnejšie a klasický Tiguan by im nestačil. Volkswagen na Slovensku našťastie začína predávať predĺženú verziu Tiguanu s prívlastkom Allspace, ktorá by mala uspokojiť tých najnáročnejších zákazníkov, túžiacich po štýlovom SUV. Ak ste boli na autosalóne v Nitre, mohli ste ho tam vidieť naživo. Model Tiguan Allspace má oproti klasickému Tiguanu rázvor predĺžený o 110 mm, pričom celková dĺžka karosérie narástla až o 215 mm. To znamená, že objem batožinového priestoru dosahuje v bežnom rozpoložení objem až 760 litrov! So sklopenými sedadlami je k dispozícii až neuveriteľných 1920 litrov! Hlavnou devízou modelu Allspace je pritom možnosť objednať si doň ďalšie dve sedadlá, na ktoré sa zmestia ľudia do výšky 160 cm. Dovedna tak Tiguan Allspace odvezie až sedem ľudí! Sedemmiestna verzia má potom objem kufra 250 litrov v sedemmiestnom a 700 litrov v päťmiestnom usporiadaní, resp. 1 775 litrov so sklopeným druhým a tretím radom sedadiel. Samozrejme, že všetky sedadlá sa sklápajú do roviny. Popri väčšom objeme batožinového priestoru je v modeli Allspace zároveň viac miesta na nohy a hlavu v druhom rade sedadiel, takže je ešte komfortnejší.

Tiguan Allspace
Tiguan Allspace
+2Tiguan
		Allspace

Tiguan Allspace ponúka v porovnaní s bežným Tiguanom väčší displej navigácie. Jeho uhlopriečka teraz dosahuje 9,2 palca a má neskutočne jemné rozlíšenie, peknú grafiku a rýchle reakcie. Samozrejmosťou je aj podpora ovládania gestami, ktorú už poznáme z modelov Golf či Arteon, alebo online služby Car-Net.

Cena Tiguanu Allspace je oproti ekvivalentnému Tiguanu vyššia o necelých 3 000 Eur. Začína sa na hladine 27 160 Eur. Za ňu dostanete výbavu Trendline a motor 1,4 TSI ACT s výkonom 110 kW (150 k). K dispozícii sú samozrejme aj motory 2,0 TSI a 2,0 TDI, pričom vrcholom ponuky je motor 2,0 BiTDI s výkonom 176 kW (240 k). Viac o tomto skvelom aute si prečítajte na www.volkswagenblog.sk.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk