Chcete prilákať ľudí? Pomôžte si zdravými benefitmi

Zdravé benefity pomáhajú firmám získať kvalitných zamestnancov. Ukazujú to výsledky súťaže Zdravá firma roka, ktorú organizuje Union zdravotná poisťovňa.

union inzercia
Spoločná fotografia víťazov. Zľava: Milan Števkov ( Freundenberg IT), Elena Májeková (Union zdravotná poisťovňa, a.s.), Jana Bľandová (Obec Lenartov), Silvia Karásiková (Duslo, a.s.), Zuzana Popluhárová ( Orange Slovensko, a.s.), Daniel Paracka ( AON Risk Solutions Slovakia, s.r.o.),Iveta Ondrušová ( IKEA Industry Slovakia, s.r.o.), Juraj Kiripolský , ( Volkswagen Slovakia, a.s.), Andrea Cobejová ( Siemens, s.r.o.), Ľubomíra Roxor ( AT&T Global network Services Slovakia, s.r.o),Nina Šošková ( Benefit Systems Slovakia), Nora Čechmánková (Union zdravotná poisťovňa, a.s.)

Počet firiem, ktoré sa o zamestnancov starajú zdravými benefitmi, každoročne výrazne rastie. Potvrdzuje to 7. ročník súťaže Zdravá firma roka, do ktorej sa prihlásilo medziročne takmer o štvrtinu viac firiem. Najlepšie z nich poskytujú zamestnancom viac ako 40 zdravých benefitov.

Firmy si stále viac uvedomujú, že zdravotná pohoda má veľký vplyv na kvalitu práce. Podľa skúseností tiež zdravé benefity pomáhajú získať a udržať kvalitných zamestnancov v zložitej situácii na trhu práce.

Union zapája do koordinovanej starostlivosti o zdravie aj firmy

Zdravé benefity dnes zamestnancom poskytujú nielen veľké, ale aj malé firmy do 50 zamestnancov. Deväť z desiatich firiem, ktoré sa prihlásili do súťaže, benefitmi aktívne bojuje proti chorobám, dbá na ergonómiu a podporuje zdravý životný štýl a pohybové aktivity.

Do TOP 10 najčastejších zdravých benefitov patria:

  1. Rozšírený pitný režim (minerálky, čaje)
  2. Osveta o zdraví (vrátane Dní zdravia)
  3. Podpora bicyklovania do práce (parkovisko, sprchy)
  4. Športové aktivity (firemné / externé)
  5. Ergonómia (správne sedenie a spôsob práce)
  6. Psychohygiena (relax zóny, poradenstvo)
  7. Zdravé prostredie (dezinfekčné mydlá,
  8. Aktivity zamerané na zníženie chorobnosti a úrazovosti
  9. Zdravotné merania
  10. Programy work-life balance

Súťažou Zdravá firma roka sa Union zdravotná poisťovňa snaží motivovať firmy, aby sa aktívne starali o zdravie svojich zamestnancov. „Zamestnanci trávia v práci tretinu života, preto je kľúčové, ako sa firmy starajú o ich zdravie. My v Union zdravotnej poisťovni sa dlhodobo snažíme o koordinovanú starostlivosť, ktorej cieľom je predlžovať priemer zdravých rokov života. Popri súťaži pomáhame firmám aj organizovaním Dní zdravia, ktoré podľa našich skúseností výrazne pomáhajú zlepšovať zdravie zamestnancov,“ hovorí Pavol Chovan, riaditeľ úseku získavania klientov Union zdravotnej poisťovne.

Viac informácií o súťaži Zdravá firma roka nájdete na www.zdravsieslovensko.sk

inpharm.sk

Aké sú možnosti liečby bolesti

15.03.2017 08:00

Bolesť je častým dôvodom návštevy lekára. Má rôzne príčiny a preto je dôležité odborné lekárske vyšetrenie, aby sa neliečila len bolesť, ale aj jej príčina.

canola oil inzercia

Olej zo srdca

13.03.2017 08:00

Nemali by sme sa starať o svoje srdce? Máme predsa len jedno. Je najcennejšie, bije pre nás a našich najbližších. Treba sa nad tým zamyslieť už dnes.

Zerex

Ešte pred tabletkami to skúste s prírodou! Aj s týmito afrodiziakami

13.03.2017 08:00

Pokles sexuálnej túžby trápi mnohé páry – pri rýchlom životom štýle, plnom stresu a starostí, ani niet divu.

automobilka, volkswagen, výroba,

Automobilky žiadajú päť opatrení, ktoré udržia Slovensko na špici

28.03.2017 17:14

Udržanie konkurencieschopnosti automobilového priemyslu na Slovensku si vyžaduje plnenie piatich bodov, vyplýva z konferencie.

Prešov, doprava

Lepší Prešov chce v piatok zastaviť dopravu aj v Bratislave

28.03.2017 16:51

Združenie Lepší Prešov chystá na piatok blokádu premávky pri bratislavskej autobusovej stanici. Chcú tak tlačiť na stavbu obchvatu Prešova.

Ivo Nesrovnal

Nesrovnal ohrozuje reguláciu hazardu, tvrdí Asociácia hier

28.03.2017 16:44

Asociácie zábavy a hier tvrdí, že Nesrovnal ohrozuje reguláciu hazardu, Primátor odkázal, že im ide iba o peniaze. Poslanci budú o hazarde rozhodovať v stredu.

Hamburg, policajné auto, vrak, zhorený

Pri proteste proti summitu G20 podpálili v Hamburgu policajné vozidlá

28.03.2017 16:31

Ľavicoví demonštranti sa prihlásili k zodpovednosti za podpálenie šiestich policajných vozidiel v Hamburgu.