Vianočný koncert Úsmev ako dar priniesol okrem hviezd aj silné príbehy bývalých „domovákov“

Už po 34. krát mohli diváci sledovať na Štedrý deň na Jednotke Vianočný benefičný koncert Úsmev ako dar. Vystúpilo na ňom množstvo známych umelcov a moderátorov zo Slovenska i zahraničia.

Z množstva zvučných mien spomenieme Celeste Buckingham, Adama Ďuricu, či Dominiku Mirgovú, Markétu Konvičkovú, Jana Bendiga, Katku Hasprovú, Bystríka, skupinu Polemic, Laciho Strika či bývalých „domovákov“ Ferka Baloha a Laca Bubnára. Moderátormi boli Adéla Banášová, Matej „Sajfa“ Cifra, „Junior Milan Zimnýkoval, Katka Brychtová, Juraj Kemka a Marián Miezga. Tradičné ocenenie Úsmevu – Cenu Milana Rúfusa prevzal kňaz a veľký vzor v starostlivosti o ľudí bez domova otec Maroš Kuffa. Okrem umelcov a vystúpení detí z detských domovov zazneli i príbehy úspešných odchovancov detských domovov.

Chceme touto cestou poďakovať všetkým: umelcom, tvorivému teamu, organizátorom, dobrovoľníkom, pracovníkom Úsmevu ako dar, sponzorom, darcom i ďalším podporovateľom za pomoc a vytvorenie zázemia, vďaka ktorému sa mohol koncert uskutočniť a priniesť veľa radosti pre deti.

Ak chcete pomôcť riešiť situáciu opustených detí, máte možnosť prispieť formou sms v tvare DMS USMEV (DMS medzera USMEV) na číslo 877. Cena DMS je 2 EUR v sieti operátorov Orange, O2 a Telekom. Zbierka je registrovaná MV SR a realizovaná prostredníctvom DMS systému, ktorý spravuje Fórum donorov. Vyzbierané finančné prostriedky organizácia použije na rozvojové a vzdelávacie projekty pre deti z detských domovov, náhradných a ohrozených rodín.

Viac o aktivitách Úsmevu ako dar či Vianočnom benefičnom koncerte sa dozviete na www.usmev.sk, tiež na našich kontách na sociálnych sieťach facebook, instagram, twitter, youtube, pinterest a myspace.

Ladislav Ontko, PR manager SPDDD Úsmev ako dar

plamienok inzercia

Deti majú právo na domov, aj nevyliečiteľne choré

13.03.2017 08:00

„Chcem ísť domov, chcem ísť domov...“, kričal malý Dávidko a energicky búchal do železnej opierky nemocničnej postele. Mal nevyliečiteľnú formu leukémie a ja som bola v roku 1999 jeho mladá ošetrujúca lekárka.

Usmev ako dar inzercia

Hviezdy darovali deťom z domovov najvzácnejší dar

23.12.2016 17:03

Do vianočnej televíznej ponuky tento rok tradične prispeje aj spoločnosť Úsmev ako dar. Už 34. ročník Vianočného benefičného koncertu bude odvysielaný na obrazovkách RTVS 24.12.2016 o 12:00.

arios inzercia

Úsmevy a radosť v detskom domove

20.12.2016 08:00

Vianočný čas je neopakovateľný. Je to čas splnených očakávaní a dobročinnosti, keď každé srdce dostane príval ľudskosti, pochopenia, šťastia a lásky.

automobilka, volkswagen, výroba,

Automobilky žiadajú päť opatrení, ktoré udržia Slovensko na špici

28.03.2017 17:14

Udržanie konkurencieschopnosti automobilového priemyslu na Slovensku si vyžaduje plnenie piatich bodov, vyplýva z konferencie.

Prešov, doprava

Lepší Prešov chce v piatok zastaviť dopravu aj v Bratislave

28.03.2017 16:51

Združenie Lepší Prešov chystá na piatok blokádu premávky pri bratislavskej autobusovej stanici. Chcú tak tlačiť na stavbu obchvatu Prešova.

Ivo Nesrovnal

Nesrovnal ohrozuje reguláciu hazardu, tvrdí Asociácia hier

28.03.2017 16:44

Asociácie zábavy a hier tvrdí, že Nesrovnal ohrozuje reguláciu hazardu, Primátor odkázal, že im ide iba o peniaze. Poslanci budú o hazarde rozhodovať v stredu.

Hamburg, policajné auto, vrak, zhorený

Pri proteste proti summitu G20 podpálili v Hamburgu policajné vozidlá

28.03.2017 16:31

Ľavicoví demonštranti sa prihlásili k zodpovednosti za podpálenie šiestich policajných vozidiel v Hamburgu.