Jednoduchá finta ako Vám ukradnú auto

Myslíte si že Vás sa krádež auta netýka pretože máte v aute alarm už od výroby? Zamysleli ste sa ale nad tým ako vlastne funguje? Keď vchádzate do svojho auta, spustí sa poplach? Odpoveď je určite NIE. Zamysleli ste sa niekedy nad tým prečo je to tak?

Po vysvetlenie sme si zašli za špecialistom, ktorý pracuje v oblasti zabezpečenia áut už viac ako 20 rokov, pánom Richardom Vámošom.

Alarm deaktivujete jednoduchým stlačením tlačidla diaľkového ovládania na kľúči pri otváraní auta. Akonáhle „cvaknú“ zámky na aute, originálny alarm sa deaktivuje. S tým asi súhlasíte. V praxi to znamená, že pokiaľ bude mať zlodej originálny kľúč, náhradný kľúč alebo len frekvenciu daného kľúča, auto otvorí rovnako ako Vy a tým pádom vypína alarm.

Bežnou praxou je to, že pri predaji auta sa náhradný kľúč ukryje na rôzne miesta v aute. Spoločnosť VAM System na svojej stránke zverejnila prípad majiteľa Škody SUPERB, ktorý rovno z autobazáru išiel do servisu kvôli menším opravám. Pri výmene žiarovky v hmlovke bolo potrebné odstrániť časť predného plastového krytu. Na nemalé prekvapenie majiteľa sa za ním nachádzal náhradný kľúč od vozidla.

Takýchto prípadov je žiaľ veľmi veľa. Náhradný kľúč sa dá ukryť skutočne kdekoľvek a tým pádom zlodejovi stačí len adresa majiteľa auta (ktorú uvádza pri podpise kúpnej zmluvy) a pár sekúnd na to aby kľúč vybral, auto naštartoval a odišiel s ním nepozorovane preč. Je ale vôbec možné proti tomuto bojovať? Samozrejme, spôsobov ako zabezpečiť vozidlo je viacero. Niektoré sa ako zabezpečenie len tvária, iné tak aj fungujú. Zabezpečenie auta je veľmi dôležité, jedná sa predsa o ochranu vlastného majetku. Dôležité je si tiež uvedomiť, že systém zabezpečenia si do auta montujeme väčšinou len raz a preto toto rozhodnutie netreba podceniť. Osobne uprednostňujem a každému aj odporúčam zvoliť si zabezpečenie, ktoré je unikátne len pre jedno auto. My sami už viac ako 16 rokov vyvíjame, vyrábame a montujeme unikátny systém zabezpečenia, kde zlodejovi nepomôže ani originálny kľúč, kópia kľúča, čítačka alebo rušička signálu, diagnostika, vyvŕtanie zámku ani ďalšie bežne používané spôsoby krádeže auta.

Naše odporúčanie teda znie, ROZHODNE NERISKOVAŤ A ZABEZPEČIŤ! Pokiaľ Vás zaujal aj unikátny Slovenský systém zabezpečenia, podrobnejšie informácie o ňom nájdete po kliknutí SEM

Land rover inzercia

Cestou-necestou

20.03.2017 08:00

Či už musíte plniť každodenné povinnosti v meste, chcete ísť na dovolenku po diaľnici, alebo vás to ťahá do srdca prírody, Land Rover vás odvezie vždy a kamkoľvek.

tiguan VW inzercia

Volkswagen Tiguan: auto pre všetkých

15.03.2017 08:05

Dnešné autá dokážu oveľa viac, než iba jazdiť. Volkswagen Tiguan je príkladom perfektného spoločníka do každej situácie.

Zdroj: OMV

Najlepšia umývacia linka zadarmo

14.03.2017 13:54

Čisté auto síce možno nie je rýchlejšie, ale určite je krajšie a príjemnejšie sa v ňom vozí. OMV We care more, staráme sa viac.

automobilka, volkswagen, výroba,

Automobilky žiadajú päť opatrení, ktoré udržia Slovensko na špici

28.03.2017 17:14

Udržanie konkurencieschopnosti automobilového priemyslu na Slovensku si vyžaduje plnenie piatich bodov, vyplýva z konferencie.

Prešov, doprava

Lepší Prešov chce v piatok zastaviť dopravu aj v Bratislave

28.03.2017 16:51

Združenie Lepší Prešov chystá na piatok blokádu premávky pri bratislavskej autobusovej stanici. Chcú tak tlačiť na stavbu obchvatu Prešova.

Ivo Nesrovnal

Nesrovnal ohrozuje reguláciu hazardu, tvrdí Asociácia hier

28.03.2017 16:44

Asociácie zábavy a hier tvrdí, že Nesrovnal ohrozuje reguláciu hazardu, Primátor odkázal, že im ide iba o peniaze. Poslanci budú o hazarde rozhodovať v stredu.

Hamburg, policajné auto, vrak, zhorený

Pri proteste proti summitu G20 podpálili v Hamburgu policajné vozidlá

28.03.2017 16:31

Ľavicoví demonštranti sa prihlásili k zodpovednosti za podpálenie šiestich policajných vozidiel v Hamburgu.